نحوه تنظیم قرارداد مشارکت


قرارداد مشارکت یک قرارداد بین دو یا چند شریک تجاری است. شرکا از قرارداد برای تشریح مسئولیت های حقوقی خود و توزیع سود و زیان استفاده می کنند. این قرارداد همچنین قوانین مشارکت عمومی مانند برداشت، مشارکت سرمایه و گزارش مالی را تعیین می کند. قالب LawDepot به شما امکان می دهد یک قرارداد مشارکت عمومی ایجاد کنید.

شرکت تضامنی شامل دو یا چند شریک تضامنی است که تجارتی را برای کسب سود تشکیل داده اند. هر یک از شرکا به طور مساوی در قبال بدهی ها و تعهدات شرکت و اقدامات شریک یا شرکای دیگر مسئول هستند. و همچنین وکیل قرارداد پیمانکاری هم مواردی اعم از نحوه بستن قرار داد که شخص بیشترین سود و کمترین ضرر را ببیند صحبت میکند.

لازم نیست شریک یک فرد باشد. یک شریک همچنین می تواند یک شرکت بزرگ یا یک نهاد تجاری دیگر باشد. مهم است که وضعیت حقوقی شریک را مشخص کنید زیرا می تواند پیامدهای مالیاتی داشته باشد.

قرارداد مشارکت نیز به عنوان زیر شناخته می شود:

 • قرارداد مشارکت عمومی
 • قرارداد مشارکت
 • اساسنامه مشارکت
 • قرارداد مشارکت تجاری

چه کسی به قرارداد مشارکت نیاز دارد؟

فهرست عناوین

چه کسی به قرارداد مشارکت نیاز دارد؟

هر دو یا چند نفر که با هم یک تجارت انتفاعی را اداره می کنند ، از جمله خانواده، همسر، دوستان یا همکاران، باید یک قرارداد مشارکت داشته باشند. یک قرارداد مشارکت دستورالعمل ها و قوانینی را برای شرکای تجاری تعیین می کند تا از اختلاف نظر یا مسائل در آینده جلوگیری کنند.

در صورت عدم وجود توافقنامه مشارکت، عملیات مشارکت شما تحت قوانین شراکت ایالت شما خواهد بود. این قوانین یک رویکرد استاندارد برای اجرای یک شراکت و حل مسائل مشترک ارائه می دهند، اما آنها برای کسب و کار شما سفارشی نشده اند و می توانند به نتایجی منجر شوند که شما قصد نداشتید. به عنوان مثال، اگر یکی از شرکا تصمیم به ترک آن بگیرد، ممکن است شراکت شما منحل شود و دوباره تشکیل شود.

یک قرارداد مشارکت پایه و اساس موفقیت در یک تجارت را ایجاد می کند. برای ایجاد یک توافق، باید با شرکای خود بنشینید و تصمیمات روشنی در مورد اینکه چه کسی چه نقشی را ایفا می کند، چگونه به کسب و کارتان تأمین مالی می کنید، چگونه سود و زیان را تخصیص می دهید، و نحوه رسیدگی به موارد جدید را اتخاذ کنید. شرکا و کسانی که در حال خروج هستند. اگر این تمرین را انجام ندهید، به راحتی می توان فرض کرد که همه در یک صفحه هستید، در حالی که واقعاً دیدگاه های متفاوتی در مورد نحوه عملکرد کسب و کار خود دارید. تضاد ایجاد شده می تواند شرکت شما را در مسیر شکست قرار دهد.

همیشه در زندگی یک کسب و کار اختلاف نظر و تصمیمات دشوار وجود خواهد داشت. مشارکت کمک می کند تا اختلافات با شرکای خود را به حداقل برسانید و در صورت بروز اختلاف، دستورالعمل های روشنی به شما ارائه دهد.

شراکت در مقابل شرکت

اینکه کسب و کار خود را به عنوان یک مشارکت یا شرکت طبقه بندی می کنید، تعیین می کند که چگونه مالیات بر شما تعلق می گیرد و چه میزان تعهدی در تجارت دارید. مشارکت عمومی طبقه‌بندی پیش‌فرض برای هر کسب‌وکار غیرشرکتی با چندین مالک است، خواه قرارداد مشارکت کتبی وجود داشته باشد یا نباشد.

شرکای شرکت تضامنی هر یک به طور کامل مسئول قروض شرکت هستند. برای مقاصد مالیاتی، شراکت یک تجارت گذرا در نظر گرفته می شود. شرکا سهم خود از سود و زیان شرکت را در اظهارنامه مالیاتی شخصی خود گزارش می دهند و مالیات بر درآمد شخصی را بر آنها می پردازند. اگر در این تجارت کار کنند، مالیات خوداشتغالی نیز می پردازند.

در مقابل، یک شرکت، یک نهاد تجاری است که با تشکیل پرونده با دولت ایجاد می شود. شما و سایر صاحبان کسب و کار سهامی در شرکت دارید که هویت قانونی خود را دارد. مالکان شخصاً مسئول بدهی های تجاری شرکت نیستند و ممکن است به عنوان کارمند شرکت حقوق دریافت کنند. مالیات شرکت ها متفاوت از شراکت است. آنها می توانند به عنوان شرکت های C که مالیات بر درآمد شرکتی می پردازند مشمول مالیات شوند. برخی از شرکت‌های کوچک را می‌توان با انتخاب S Corp به‌عنوان نهادهای عبوری مالیات گرفت. مالیات

قرارداد مشارکت باید شامل چه مواردی باشد؟

قبل از بستن قرارداد مشارکت، باید چند جزئیات مهم را با شریک یا شریک تجاری خود در میان بگذارید. در اینجا چند نمونه از اطلاعاتی است که قرارداد مشارکت شما باید شامل آنها باشد:

اطلاعات تماس

 • اطلاعات تماس برای شخص سازمان دهنده مشارکت
 • اطلاعات تماس خود کسب و کار

جزئیات کسب و کار

 • نام قانونی شراکت و همچنین نام تجاری یا تجاری اگر دارید
 • شرح کاری که کسب و کار انجام می دهد
 • کسب و کار شما در چه تاریخی شروع به کار می کند
 • انتظار دارید چند کارمند داشته باشید
 • درآمد مورد انتظار
 • تاریخ پایان، در صورت وجود

جزئیات شریک و پرسنل

 • درصد مالکیت برای هر شریک
 • مشارکت های شریک
 • چگونه یک شریک می تواند شرکت را ترک کند
 • اگر شریک زندگی بمیرد چه اتفاقی می افتد
 • الزامات غیر رقابتی
 • جزئیات کارمند غیر شریک

مسئولیت های مالیاتی

 • چه کسی مسئول امور مالیاتی خواهد بود
 • زمانی که سال مالی شما به پایان می رسد

حق رای

 • نحوه توزیع حق رای
 • برای تصمیم گیری های تجاری چه مقدار رای لازم است

قرارداد مشارکت می تواند تعهدات حقوقی قابل توجهی برای هر شریک ایجاد کند. با در نظر گرفتن این موضوع، بررسی سند برای اطمینان از موافقت شما با تمام جزئیات، وظایف و رویه های مشخص شده مهم است. یک وکیل تنظیم قرارداد می تواند در پاسخ به هر سوالی کمک کند.

چرا داشتن قرارداد مشارکت ارزشمند است؟

چرا داشتن قرارداد مشارکت ارزشمند است؟

قرارداد مشارکت ارزشمند است زیرا حقوق و مسئولیت های هر یک از شرکا را مشخص می کند. علاوه بر این، به شرکا اجازه می دهد تا قانون را مطابق با شراکت خود تنظیم کنند.

اگرچه نداشتن قرارداد مشارکت کاملاً قانونی است، اما آنها مزایای خود را دارند. بدون توافق، کسب و کار شما تابع قوانین استاندارد در مورد مشارکت در ایالت شما است. در ایالات متحده، 37 ایالت از قانون شراکت یکنواخت اصلاح شده پیروی می کنند و ممکن است مقرراتی داشته باشد که برای شراکت یا تجارت خاص شما مناسب نباشد. با ایجاد توافقنامه خود، کنترل جزئیات را به دست می گیرید و قوانین قابل اجرا را مطابق با شرکت خود سفارشی می کنید .

به عنوان مثال، خروج شریک از شرکت باعث انحلال (یا پایان) شراکت در برخی ایالت ها می شود. با یک قرارداد مشارکت سفارشی، می‌توانید بندهایی را برای اطمینان از عدم اعمال قانون پیش‌فرض در شراکتتان لحاظ کنید. در عوض، می‌توانید برای شرکای باقی‌مانده این امکان را فراهم کنید که منافع شریک خروجی در شراکت را بخرند.

در قرارداد مشارکت چه مواردی را باید لحاظ کنم؟

قبل از شروع ایجاد قرارداد مشارکت خود، جزئیات مهمی در مورد شراکت وجود دارد که باید با شرکای خود حل و فصل کنید.

هنگام ایجاد سند خود جزئیات مربوط به موضوعات زیر را در دسترس داشته باشید:

 • مشارکت های سرمایه ای
 • توزیع سود و زیان
 • مدیریت و رای گیری
 • انتخابات مالیاتی مشارکت
 • خروج از مشارکت
 • انحلال مشارکت

چگونه یک قرارداد مشارکت ایجاد کنم؟

شما به راحتی می توانید با پر کردن پرسشنامه LawDepot یک قرارداد مشارکت ایجاد کنید. استفاده از الگوی ما تضمین می کند که مراحل لازم را انجام داده اید:

1. نوع کسب و کاری که در حال اجرا هستید را مشخص کنید

ایجاد قرارداد مشارکت خود را با مشخص کردن صنعتی که کسب و کار شما در آن قرار دارد و نوع کسب و کار آن شروع کنید.

پرسشنامه توافقنامه مشارکت LawDepot به شما امکان می دهد از بین چهار نوع صنعت انتخاب کنید:

 • خرده فروشی
 • خدمات حرفه ای
 • غذا و محل اقامت
 • هنر، سرگرمی، تفریح
 • سایر (اگر کسب و کار شما تحت هیچ یک از صنایع ذکر شده قرار نمی گیرد)

نوع کسب‌وکار شما را می‌توان با خدماتی که ارائه می‌دهید توصیف کرد (به عنوان مثال، دفترداری، فروشگاه لباس، رستوران غذاخوری).

1. نوع کسب و کاری که در حال اجرا هستید را مشخص کنید

2. محل کسب و کار خود را ذکر کنید

ایالت های مختلف قوانین و مقررات متفاوتی برای مشارکت دارند. ایالتی را که در آن مشغول به کار هستید انتخاب کنید، و LawDepot قرارداد مشارکت شما را برای برآورده کردن شرایط آن سفارشی می کند.

3. جزئیات مشارکت را ارائه دهید

نام و آدرس شراکت خود را در توافق نامه قید کنید.

قبل از انتخاب نام برای شراکت خود، توصیه می شود که یک جستجوی نام کسب و کار انجام دهید تا از انتخاب نامی که شبیه به کسب و کار دیگری در صنعت شما باشد اجتناب کنید. قوانین ثبت نام تجاری، کسب و کارها را از داشتن نام های مشابه منع می کند زیرا ممکن است باعث سردرگمی مشتریان شود.

آدرس، شهر، ایالت و کد پستی شراکت را در قرارداد خود لحاظ کنید. آدرس معمولاً محل دفتر یا دفتر مرکزی کسب و کار شما است. اگر کسب و کار شما محل ندارد، می توانید از آدرس منزل یکی از شرکا استفاده کنید.

4. مدت زمان مشارکت را بیان کنید

اگر اطلاع دارید تاریخ شروع شراکت و نحوه پایان آن را ذکر کنید. شما می توانید انتخاب کنید که شراکت در یک تاریخ خاص یا زمانی که شرکا تصمیم به انحلال شراکت بگیرند، خاتمه دهید.

5. مشخصات هر شریک را ارائه دهید

نام و آدرس هر شریک را ارائه دهید و مشخص کنید که آیا آنها یک فرد، شرکت، شراکت، تراست یا LLC هستند یا خیر.

6. سهم سرمایه هر یک از شرکا را بیان کنید

مشارکت سرمایه مقدار زمان، پول یا دارایی هایی است که هر شریک به شرکت یا شراکت می دهد. هر چه شریک بیشتر مشارکت کند، سود سهام بیشتری در شرکت خواهد داشت. هر شریک بر اساس سهم سرمایه خود درصدی از مالکیت را دریافت می کند.

ارزش پولی هر سهم را در قرارداد مشارکت خود مشخص کنید. مشارکت سرمایه می تواند به صورت پول نقد، تجهیزات، زمان و تلاش (به جای سهام نقدی) یا به روش دیگری (به عنوان مثال، وام رایگان یک وسیله نقلیه شخصی به مشارکت) باشد.

یک قرارداد مشارکت می تواند شامل مشارکت های غیر پولی باشد تا زمانی که شرکا بتوانند ارزش مشارکت ها را محاسبه و توافق کنند.

همچنین تاریخ سررسید سرمایه اولیه را نیز درج کنید.

7. پذیرش شرکای جدید را مشخص کنید

اگر شما و شرکایتان به اعضای جدید اجازه می دهید، نحوه تصمیم گیری در مورد پذیرش مشارکت را مشخص کنید. قالب قرارداد مشارکت LawDepot به شما امکان می دهد اکثریت رای یا رای متفق القول شرکا را داشته باشید.

8. تشریح کنید که چگونه یک شریک می تواند داوطلبانه از شراکت خارج شود

اگر قرارداد مشارکت اجازه انصراف را بدهد، شریک می‌تواند تا زمانی که به مهلت اخطار قرارداد و سایر شرایط مشخص شده پایبند باشد، خروج دوستانه را انجام دهد. اگر شریکی مایل به انصراف باشد، می تواند با استفاده از فرم اعلامیه خروج از مشارکت این کار را انجام دهد.

پرسشنامه ما به شما این امکان را می دهد که دوره اطلاع رسانی لازم را سه ماه، شش ماه، یک سال یا دو سال تنظیم کنید. این ایده خوبی است که اعلامیه هایی را تنظیم کنید زیرا خروج شریک می تواند عواقب بزرگی برای تجارت داشته باشد، به خصوص در یک مشارکت کوچک.

شما همچنین می توانید تصمیم بگیرید که آیا ترک یک شریک به طور خودکار باعث انحلال شراکت شما می شود یا خیر.

9. تعیین شرایط برای انحلال مشارکت

9. تعیین شرایط برای انحلال مشارکت

انحلال شراکت یک تصمیم مهم است که ممکن است عواقب متفاوتی برای هر شریک داشته باشد. به طور کلی توصیه می شود که شراکت شما برای انحلال آن نیاز به رأی متفق القول داشته باشد .

برخی از رایج ترین دلایلی که شرکا ممکن است شراکت را منحل کنند عبارتند از:

 • همه شرکا در مورد تاریخ پایان مشخصی برای مشارکت خود توافق می کنند
 • شراکت تمام پروژه های خود را تکمیل کرد یا به هدف خود رسید
 • تجارت دیگر سودی ندارد
 • مرگ شریک زندگی
 • ورشکستگی شریک یا شرکت تضامنی
 • شریک از شراکت خارج می شود

اینکه چگونه شرکا دارایی های کسب و کار را در هنگام انحلال توزیع می کنند، می تواند بر نحوه رأی هر یک از اعضا در تصمیم گیری برای انحلال مشارکت تأثیر بگذارد.

گزینه های تقسیم دارایی بین شرکای عمومی عبارتند از:

 • سهام مساوی برای هر یک از شرکا
 • به نسبت سهم سرمایه
 • درصد ثابت

10. قوانینی را برای فراخوانی جلسات شرکا تنظیم کنید

جلسه شرکا زمانی است که اعضای یک شراکت گرد هم می آیند تا تصمیمات مهم تجاری و مالی بگیرند.

تصمیم بگیرید که آیا شرکا جلساتی را به صورت هفتگی، ماهانه، فصلی، سالانه یا در صورت لزوم برگزار خواهند کرد. همچنین باید تعیین کنید که آیا جلسات ویژه می تواند توسط هر شریک یا اکثریت شرکا برگزار شود.

11. یک شریک مدیریتی تعیین کنید

یک شریک مدیر مسئول مدیریت کلی و عملیات روزانه شراکت است. آنها همچنین شخصی هستند که منافع مالکیتی در شراکت دارند.

تصمیم بگیرید که آیا یک شریک مدیر منصوب خواهد شد یا اینکه آیا همه شرکا در مدیریت عملیات روزانه شرکت خواهند کرد. سپس باید تصمیم بگیرید که آیا رای متفق یا اکثریت شرکا می تواند شریک مدیر را از سمت خود برکنار کند.

حتی اگر شرکا یک شریک مدیریتی را تعیین کنند، باز هم نیاز به رای شرکا دارد.

12. روش رای گیری را تعیین کنید

شرکا در قبال تصمیماتی که از طرف شراکت گرفته می شود، مسئولیت تضامنی دارند، حتی اگر در آن شرکت نداشته باشند یا با آنها مشورت نشده باشد. برخی از تصمیمات می تواند ماهیت کسب و کار شما را تغییر دهد، که می تواند خطرات غیرقابل پیش بینی را برای شرکای خود به همراه داشته باشد که به اندازه دیگران از نظر مالی امن نیستند.

هنگام تصمیم گیری با رأی، می توانید به برخی از شرکا قدرت بیشتری نسبت به دیگران بدهید. تعیین کنید که آیا قدرت رای بر اساس سهم شریک از کل سرمایه، نسبت سهام سود است، یا اینکه آیا همه آنها قدرت رای برابر دارند (یک شریک، یک رای).

13. تصمیم بگیرید که کدام شرکا دارای اختیار امضاء هستند

هر شخصی که صلاحیت امضای قرارداد از طرف شراکت را داشته باشد می تواند به طور قابل توجهی بر تجارت شما و بقیه شرکا تأثیر بگذارد. تصمیم بگیرید که آیا اختیار امضای قراردادها به هر شریک، شریک مدیر یا مشروط به رأی مشارکت داده می شود.

شراکت باید هرگونه تغییر در اختیارات مفروض شرکا را به اشخاص ثالث، فروشندگان و شرکای تجاری اطلاع دهد.

13. تصمیم بگیرید که کدام شرکا دارای اختیار امضاء هستند

از آنجایی که برخی از تصمیمات تجاری شامل خطرات جدید قابل توجهی برای یک شراکت است، گاهی اوقات برای محافظت از منافع همه، نیاز به رضایت همه شرکا مناسب است.

برخی از تصمیماتی که ممکن است با رضایت اتفاق آرا بهتر باشد عبارتند از:

 • تعیین امضاء کنندگان چک شرکت
 • با فرض بدهی های جدید بیش از مقدار معین
 • ایجاد هزینه های جدید بیش از مقدار معین
 • فروش دارایی شراکت به ارزش خاص
 • استخدام کارمندان جدید در مواردی که حقوق بیش از مقدار معینی باشد
 • اخراج کارکنان
 • رفع ادعاهای مشارکت به جز پرداخت کامل
 • تصمیماتی که بر استفاده غیرمعمول یا قرض دادن تجهیزات مشارکت تأثیر می گذارد

15. تعیین کنید که چگونه تصمیمات تجاری و مالی مهمی می گیرید

تعیین کنید که آیا شراکت بر اساس روش رای گیری انتخابی شما، تصمیمات تجاری و مالی را با اتفاق آرا یا اکثریت شرکا اتخاذ خواهد کرد یا خیر.

تصمیمات تجاری شامل کلیه اقدامات مربوط به مدیریت، عملیات و کنترل شراکت و تجارت آن است. تصمیمات مالی شامل توزیع سود، تخصیص زیان و سایر موارد مالی است.

16. روش تقسیم سود و زیان را تعیین کنید

تصمیم بگیرید که شرکا چگونه سود و زیان را تقسیم کنند:

 • درصد ثابت : درصدی از سود و زیان که تغییر نمی کند. اعداد باید بین همه شرکا تا 100٪ جمع شوند.
 • سهم مساوی : سود و زیان به طور مساوی بین شرکا تقسیم می شود.
 • به نسبت سهم سرمایه : سهم سود و زیان بستگی به میزان سرمایه گذاری هر یک از شرکا دارد.

17. تعیین کنید که آیا شرکا غرامت دریافت خواهند کرد

اعضای یک مشارکت این امکان را دارند که به شریکی که صلاح می‌دانند برای خدماتی که به شراکت ارائه می‌شود، غرامت بپردازند. این غرامت علاوه بر برداشت‌های نقدی شخصی منظم است که شرکا می‌توانند از درآمدهای مشارکت بگیرند.

18. آدرس انتخابات مالیاتی

قوانین حسابرسی مالیاتی فدرال به سرویس درآمد داخلی (IRS) اجازه می‌دهد تا شراکت‌ها را به‌عنوان نهادهای مشمول مالیات تلقی کند و به جای انجام ممیزی‌های فردی شرکا، در سطح مشارکت حسابرسی کند. این بدان معناست که بسته به اندازه و ساختار مشارکت، IRS می تواند با مشارکت به عنوان یک نهاد مشمول مالیات رفتار کند نه اینکه هر شریک را به طور جداگانه حسابرسی کند.

شراکت هایی که دارای 100 یا کمتر شریک هستند و چند لایه نیستند (یعنی هیچ شریکی ندارند که خودشان شراکت، LLC یا تراست باشند) واجد شرایط انتخاب خارج از اجرای قوانین بر اساس بازگشت مشارکت سالانه هستند.

قراردادهای مشارکت باید به برخی از انتخابات مالیاتی بپردازند و یک شریک را برای نقش نماینده مشارکت انتخاب کنند. نماینده شراکت بر اساس قوانین مالیاتی جدید به عنوان نماد مشارکت عمل می کند.

قرارداد مشارکت Law Depot قوانین را به وضوح توضیح می دهد و به شما اجازه می دهد:

 • در صورت واجد شرایط بودن، انتخاب کنید که آیا شراکت مایل است از انتخابات مالیاتی جدید انتخاب کند یا خیر. در صورت انتخاب شرکت، آنها باید این تصمیم را سالانه در هنگام ارائه اظهارنامه مالیاتی تجدید کنند.
 • نماینده مشارکت را در برخورد با شرکا با سازمان امور مالیاتی پاسخگو کنید.
 • اگر حسابرسی یک بدهی مالیاتی را در سطح مشارکت ارزیابی کرد، هر شریک را به طور جداگانه برای سهم خود از بدهی مالیاتی ارزیابی کنید.

یک نماینده مشارکت تعیین کنید

19. یک نماینده مشارکت تعیین کنید

یک نماینده مشارکت منصوب می شود تا از طرف شراکت با انحصار اختیار در رسیدگی به روش های حسابرسی اقدام کند .

فرض کنید شراکت شما واجد شرایط انصراف (یا انصراف ندادن) از قوانین حسابرسی مالیاتی معرفی شده توسط قانون بودجه دو حزبی فدرال در سال 2015 نیست. در آن صورت، IRS می تواند مشارکت را به عنوان یک نهاد مشمول مالیات واحد در نظر بگیرد و در زمان حسابرسی با یک “نماینده مشارکت” معامله کند.

نماینده مشارکت این اختیار را دارد که تمام تصمیمات مربوط به حسابرسی را از طرف شراکت در معاملات با IRS اتخاذ کند. شرکای انفرادی دیگر حقوق قانونی برای اطلاع از معاملات با IRS ندارند.

شرکای انفرادی دیگر نمی‌توانند درباره تسویه حساب با IRS مذاکره کنند یا علیه هرگونه توافقی که بین IRS و نماینده مشارکت انجام شده است، درخواست تجدید نظر کنند. ضروری است که قرارداد مشارکت شما به وضوح نقش نماینده مشارکت و پاسخگویی آن را در قبال شرکا مشخص کند.

نماینده مشارکت نباید یکی از شرکا باشد. از آنجایی که این نقش عواقبی برای همه شرکا دارد، اگر نماینده مشارکت منصوب شده توسط شریک در دسترس نباشد یا مانع شود، ممکن است مشکلاتی پیش بیاید.

برخی از شراکت ها ممکن است یک وکیل مالیاتی یا شرکت حسابداری را برای اطمینان از تداوم و تخصص انتخاب کنند. توجه داشته باشید که هر نماینده ای که انتخاب می کنید باید حضور قابل توجهی در ایالات متحده داشته باشد.

20. تاریخ پایان سال مالی را تعیین کنید

سال مالی یک دوره یک ساله است که شرکت برای گزارش اطلاعات مالی مانند:

 • ممیزی های خارجی
 • پرونده های مالیاتی فدرال
 • گزارشهای مالی

لازم نیست سال مالی یک شرکت از اول ژانویه شروع شود و در 31 دسامبر به پایان برسد. این سال فقط باید یک دوره 12 ماهه باشد که به شرکت اجازه دهد سال به سال به طور دقیق درآمد خود را محاسبه کند.

21. گزارش سالانه شامل چه مواردی است

علاوه بر گزارش مالیات بر درآمد فدرال که به طور خودکار در گزارش سالانه شما گنجانده می شود، گزارش سالانه شما می تواند موارد زیر را نیز داشته باشد:

 • صورت سود و زیان : عملکرد مالی شرکت
 • ترازنامه : دارایی ها و بدهی های شرکت (شامل مشارکت های سرمایه ای) و بدهی ها (شامل هر گونه پولی که از شرکا وام گرفته شده است به غیر از سهم سرمایه آنها)
 • صورت جریان نقدی : مقدار وجه نقد (و معادل های نقدی) وارد و خارج از شرکت
 • خلاصه سود و زیان : هزینه ها، هزینه ها و درآمدهای جمع آوری شده

گزارش مالیات بر درآمد فدرال قبلاً در گزارش سالانه شما گنجانده شده است زیرا هر شریک برای محاسبه مالیات بر درآمد شخصی خود به یک کپی نیاز دارد.

22. نحوه حل و فصل اختلافات را بیان کنید

ممکن است در نهایت زمانی فرا برسد که شرکا با یکدیگر درگیر شوند. داشتن برنامه ای برای رسیدگی به اختلافات در قرارداد مشارکت می تواند به جلوگیری از دعاوی پرهزینه کمک کند.

اگر تصمیم به داشتن یک طرح حل اختلاف برای اجتناب از مراجعه به دادگاه در توافق خود دارید، گزینه های شما میانجیگری، داوری یا میانجیگری و به دنبال آن داوری است.

میانجیگری یک مذاکره بین دو طرف است که توسط یک شخص ثالث بی طرف به نام میانجی هدایت می شود. میانجی صلاحیت تصمیم گیری از طرف طرفین دعوا را ندارد. نقش آنها کمک به طرفین در یافتن راه حل است.

داوری جایگزینی برای مراجعه به دادگاه است. طرفین دعوا موافقت می کنند که یک یا چند داور به عنوان قاضی با بررسی هر گونه شواهد و اتخاذ تصمیم الزام آور در مورد اختلاف خود اقدام کنند.

23. قرارداد مشارکت را امضا کنید

برای ایجاد یک قرارداد مشارکت الزام آور قانونی، شاهد لازم نیست. با این حال، در صورتی که اجرای توافقنامه شما به چالش کشیده شود، ایده خوبی است که یکی از آنها را داشته باشید.

اگر شاهدی را وارد کنید، آنها باید یک شخص ثالث بی طرف باشند و هیچ ارتباط شخصی یا تجاری با شما یا هر یک از شرکای دیگر نداشته باشند.

قرارداد مشارکت را امضا کنید

درصد مالکیت

در قرارداد مشارکت ، افراد متعهد به آنچه که هر یک از شرکا قرار است در کسب و کار کمک کنند، می‌کنند. شرکا ممکن است با پرداخت سرمایه به شرکت به عنوان کمک نقدی برای کمک به پوشش هزینه‌های راه‌اندازی یا مشارکت تجهیزات موافقت کنند، و خدمات یا اموال ممکن است در قرارداد مشارکت تعهد شود. معمولاً این مشارکت‌ها درصد مالکیت هر شریک در تجارت را تعیین می‌کنند و به این ترتیب شرایط مهمی در قرارداد مشارکت هستند.2

تقسیم سود و زیان

شرکا می توانند توافق کنند که در سود و زیان مطابق با درصد مالکیت خود سهیم شوند، یا این تقسیم می تواند به طور مساوی به هر یک از شرکا بدون توجه به سهم مالکیت تخصیص یابد. لازم است که این شرایط به طور واضح در قرارداد مشارکت در تلاش برای جلوگیری از تضاد در طول عمر تجارت به تفصیل ذکر شود. قرارداد مشارکت همچنین باید تعیین کند که چه زمانی می توان سود را از تجارت خارج کرد.

مدت مشارکت

معمول است که مشارکت ها برای مدت زمان نامشخصی به فعالیت خود ادامه دهند، اما مواردی وجود دارد که یک کسب و کار به گونه ای طراحی شده است که پس از رسیدن به نقطه عطف خاص یا تعداد سال معینی منحل شود یا پایان یابد. یک قرارداد مشارکت باید شامل این اطلاعات باشد، حتی زمانی که چارچوب زمانی مشخص نشده باشد.4

تصمیم گیری و حل و فصل اختلافات

متداول ترین درگیری ها در یک شراکت به دلیل چالش های تصمیم گیری و اختلافات بین شرکا ایجاد می شود. در قرارداد مشارکت، شرایطی در رابطه با فرآیند تصمیم‌گیری تعیین می‌شود که ممکن است شامل یک سیستم رأی‌گیری یا روش دیگری برای اعمال کنترل و تعادل بین شرکا باشد. علاوه بر رویه‌های تصمیم‌گیری، قرارداد مشارکت باید دستورالعمل‌هایی در مورد چگونگی حل و فصل اختلافات بین شرکا داشته باشد. این امر معمولاً از طریق یک بند میانجیگری در توافق حاصل می شود که به منظور ارائه وسیله ای برای حل اختلافات بین شرکا بدون نیاز به مداخله دادگاه است.

قرارداد مشارکت تجاری برای جلوگیری از اشتباهات

قراردادهای مشارکت اسناد پیچیده ای هستند. متأسفانه، بسیاری از مردم در جزئیات گرفتار می شوند و در قرارداد مشارکت خود  مرتکب اشتباهات اساسی می شوند.

در اینجا چند اشتباه رایج وجود دارد که باید از آنها اجتناب کنید:

 • رد شدن از جزئیات کلیدی: قراردادهای مشارکت معمولاً شامل برخی از زبان های پیچیده در مورد موضوعات خاص است و افراد ممکن است این زبان را در صورت عدم درک آن کنار بگذارند. تصور نکنید چیزی فقط به این دلیل که مانند چاپ ریز خوانده می شود ضروری نیست.
 • اعتماد به چیزها نتیجه خواهد داد: مردم تمایل دارند با افرادی که دوست دارند و به آنها اعتماد دارند وارد تجارت شوند و این باعث می شود فکر کنند بعداً مشکلی وجود نخواهد داشت. یک قرارداد مشارکت برای حل این مسائل در مواقعی که ناگزیر به وجود می آیند وجود دارد.
 • عدم بررسی موافقتنامه توسط وکیل: قراردادهای مشارکت می تواند بسته به ایالت و صنعت متفاوت باشد و قوانین و بهترین شیوه ها دائما در حال تغییر هستند. اگر تصمیم گرفتید که پیش نویس توافق نامه خود را وکیل نداشته باشید، حداقل قبل از امضای سند، آن را بررسی کنید.
 • بعداً قرارداد را اصلاح نمی کند: مشارکت ها تکامل می یابند، و اسناد حاکم باید به طور دوره ای به روز شوند تا بازتاب کسب و کار در حال تغییر باشد. در غیر این صورت، ممکن است مشکلاتی وجود داشته باشد که سند نتواند آنها را حل کند.
 • عدم تشکیل مشارکت های جداگانه برای سرمایه گذاری های جدید: ایجاد یک کسب و کار پرهزینه و زمان بر است. گاهی اوقات وقتی یک شریک ایده ای برای یک کسب و کار جدید دارد، اولین فکر آنها این است که آن را بخشی از شراکت فعلی خود قرار دهند. با این حال، این امر شرکا را از تقسیم مسئولیت خود باز می دارد. اغلب، قرارداد مشارکت فعلی آنها برای اداره مشاغل جدید و متفاوت ساختاری ندارد.

قراردادهای مشارکت تجاری روابط بین شرکا را رسمیت می بخشد و حقوق و مسئولیت های آنها را برمی شمرد. این مسئولیت شریک را محدود می کند و به حل اختلافات کمک می کند. شکست در پیش نویس یک توافق نامه مناسب می تواند بعداً به مشکلاتی از جمله مسئولیت شخصی قابل توجه منجر شود.

آیا می توانم قرارداد مشارکت را تغییر دهم؟

بله، گاهی اوقات لازم است قرارداد مشارکت را به روز کنید. قرارداد مشارکت را می توان در هر زمان با توافق مشترک شرکا تغییر یا اصلاح کرد.

آیا می توانم قرارداد مشارکت را تغییر دهم

مدارک مربوطه:

 • اخطار خروج از مشارکت : اعلامیه ای که برای اطلاع شرکا از خروج مورد نظر یک شریک از شراکت تجاری استفاده می شود.
 • واگذاری سود مشارکت : قراردادی که برای انتقال سود مشارکت از یک شریک به شریک دیگر استفاده می شود
 • قرارداد اصلاحی مشارکت : قراردادی که برای اصلاح یا اصلاح شرایط قرارداد مشارکت استفاده می شود
 • قرارداد سرمایه گذاری مشترک : سندی که برای بیان جزئیاتی که در آن دو طرف منابع را برای یک هدف یا پروژه مشترک متحد می کنند استفاده می شود.
 • قرارداد عملیاتی LLC : توافقنامه ای که حقوق و مسئولیت های اعضای شرکت را مشخص می کند و قوانین و جزئیات عملیاتی را برای یک شرکت با مسئولیت محدود تعیین می کند.
 • طرح کسب و کار : یک سند جامع که ماموریت، ارزش ها، اهداف، برنامه پیمانکابازاریابی و فروش، پیش بینی های مالی، کارکنان و اطلاعات مدیریت یک شرکت را تعریف می کند.
 • طرح کسب و کار یک صفحه : نسخه مختصر و یک صفحه ای از طرح کسب و کار ما برای کمک به شما در ترسیم اهداف کسب و کار و نحوه برنامه ریزی برای دستیابی به آنها.

قرارداد مشارکت تجاری زمینه بازی را هموار می کند

در یک قرارداد مشارکت تجاری که به خوبی ساخته شده است، انتظارات، وظایف و تعهدات هر شریک را روشن می کند. در تجارت، همه چیز به طور مداوم تغییر می کند، بنابراین بسیار مهم است که یک قرارداد مشارکت تجاری ایجاد کنید که می تواند به عنوان یک نیروی زمینی در زمان های آشفته یا نامشخص عمل کند. یک قرارداد مشارکت تجاری همچنین نحوه رشد کسب و کار را تعریف می کند و بر اضافه شدن شرکای جدید نظارت می کند.

اگر با شریکی وارد تجارت می‌شوید، در حالی که به‌عنوان یک نهاد شرکت می‌کنید، یک قرارداد مشارکت تجاری ایجاد کنید. حتی اگر امروز غیرضروری به نظر می‌رسد، وقتی مشکلی پیش می‌آید، خوشحال خواهید شد که توافقی داشته‌اید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

قرارداد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس جهت مشاوره تخصصی