مشاوره تنظیم قرارداد

مشاوره تنظیم قرارداد

نحوه تنظیم محتوای قرارداد اصلی ترین مرحله قرارداد است. بسیاری از قرارداد ها به دلیل نقص محتوا و نداشتن تجربه کافی به مشکل بر میخورید. یک قرارداد استاندارد قراردی است که یک وکیل با تجربه تنظیم کرده است. برای تنظیم یک قرارداد چند روش وجود دارد ما در این مقاله به شما معرفی کرده ایم. پس تا آخر مقاله همراه ما باشید.

برای تنظیم قرارداد، نکات حقوقی بسیاری را باید رعایت شود که در صورت عدم رعایت آن ها ممکن است هیچ وقت به نتیجه دلخواه و هدف قرارداد نرسید. پس بهتر است که به یک وکیل تنظیم قرارداد مراجعه کنید. تنظیم انواع قراردادهای ملکی، مشارکت در ساخت و پیش فروش ساختمان، قراردادهای تجاری و قراردادهای مربوط به شرکت ها هر کدام پیچیدگی های خاص خود را دارد و قوانین و نکات حقوقی خاص در مورد هر کدام وجود دارد که لازم است هنگام تنظیم قرارداد در نظر گرفته شود. در این جا به ذکر برخی نکات فنی و حقوقی مهم در تنظیم قراردادها که البته در تخصص وکیل قرارداد است به طور اجمال اشاره ای میشود.

عنوان قرارداد چگونه نوشته میشود

در ابتدا باید عنوان قرارداد مشخص باشد چرا که هر عنوان خاص برای قرارداد ارکان و قوانین خاص خود را دارد. پس اگر به یک وکیل متخصص در امور تنظیم قرارداد مراجعه کنید با توجه به هدفی که طرفین از تنظیم قرارداد دارند و با توجه به شرایط موجود عنوان مناسب را برای قرارداد انتخاب میکند.

متن قرارداد چگونه نوشته میشود

وکیل قراردادی برای تنظیم قرارداد به موارد زیر نیاز دارد:

 • مشخصات طرفین قرارداد به همراه آدرس و شماره تلفن
 • مبلغ قرارداد به طور واضح و روشن و بدون ابهام ذکر میشود.
 • شروط ضمن عقد به شکل دقیق و روشن تنظیم میشود.
 • کلمات مندرج در قرارداد باید در معنای حقوقی خود به کار روند و به شکل غیر مبهم و روشن باشند.

انواع تنظیم قرارداد

انواع مشاوره حقوقی قرارداد شامل ارائه‌ ی راهنمایی‌ های لازم و یا تنظیم قرارداد در موارد مختلف است. قراردادها به دسته‌های مختلفی تقسیم میشوند. دسته های مختلف به شرح زیر میباشد.

قرارداد خرید و فروش

در قرارداد خرید و فروش، توافق بر سر انتقال تملک یک ملک، خودرو، حق امتیاز و … از فروشنده به خریدار انجام میشود. در قرارداد مربوط به خرید و فروش لزوماً قرار نیست برای انتقال دارایی مورد نظر، پول پرداخت شود. گاهی در این معامله‌ها با استفاده از کالا یا حتی خدمات خاص شرایط قرارداد برقرار میشود.

قرارداد اجاره

در تنظیم قرارداد اجاره دو طرف با عناوین مستاجر و موجر شناخته میشوند. جزئیات قرارداد شامل چیزی که اجاره داده میشود (از قبیل خانه، زمین و …)، جزئیات مانند: مبلغ اجاره، نوع پرداخت و … هستند.

قرارداد شرکت

قرارداد شرکت نوعی قرارداد است که در آن طرفین برای بر سر تقسیم سود و زیان و … با یکدیگر به توافق میرسند. در این قرارداد حق و حقوق طرفین به طور کامل ذکر میشود.

قرارداد قرض

در قرارداد قرض قرار بر این میشود که در مدتی معین، یکی از طرفین جنس، کالا یا مالی را در اختیار دیگری قرار دهد. این بدیهی‌ست که یکی از شرط‌ های چنین قراردادی بازگرداندن تمام و کامل آن‌ چه قرض شده است. اما نکته‌ که باید به آن توجه داشته باشید مفاد و تبصره‌ های مهم است. برای مثال:

 • اگر فرد آن‌چه را که قرض گرفته است نتواند در موعد مقرر بازگرداند چه باید کرد؟
 • چه چیزی قرارداد را فسخ میکند؟
 • در صورت خسارت به اموال مورد نظر نحوه‌ی بازگرداندن آن و جبران خسارت به چه شکل خواهد بود.

قرارداد وکالت

افراد میتوانند به وسیله‌ی وکالت مسئولیت دارایی، تصمیم‌گیری و پیگیری امور قانونی و حقوقی خود را به کس دیگری بسپارند. اما بسیار مهم است که در قرارداد شرح دقیقی از شرایط وکالت ذکر شود. در صورتی که قرارداد وکالت به منظور قبول مسئولیتی خاص در قبال موکل باشد. بسیار مهم است که شرح این مسئولیت‌ها به شکلی دقیق در قرارداد ذکر شوند.

مزایای تنظیم قرارداد حقوقی توسط متخصص

چه لزومی دارد که از مشاوره حقوقی قرارداد استفاده کنید؟ برای رسیدن به پاسخ این سوال کافی‌ است اطلاع نسبی از مشکلاتی داشته باشید که بسیاری از افراد در قرارداد های خود با آن‌ها مواجه شده‌ اند. موارد کمی وجود ندارند که به دلیل اشتباه در هنگام انعقاد قرارداد به بن‌ بست رسیده‌ اند و متحمل ضررهای سنگینی شده‌ اند.

مزایای استفاده از خدمات مشاوره حقوقی قرارداد

 • قرارداد مدرکی بسیار مهم در روابط مالی، کاری و غیره است. بی توجهی به اصول فنی و حقوقی قرارداد میتواند شما را دچار مشکلاتی جدی کند. از این رو اولین مزیت مشاوره تنظیم قرارداد را میتوان اطمینان از روند درست فعالیت دانست.
 • تنظیم قرارداد نیازمند دانش است. هر قرارداد بخش‌های مختلفی دارد و باید در اضافه کردن بند ها و تبصره‌ ها با آگاهی کامل عمل کنید. مشاوره قرارداد و یا خدمات تنظیم قرارداد به شما در این مسیر کمک خواهد کرد.
 • آگاهی از شرایط فسخ، ضمانت‌ ها، شیوه‌های حل اختلاف، تعیین دقیق تعهدات و غیره باید به گونه‌ای انجام شود که در پایان نقطه‌ ی کوری در قرارداد باقی نماند. تنها یک متخصص میتواند شما را به چنین قراردادی برساند.
 • قرارداد بد نه تنها میتواند شما را از نظر قانونی دچار مشکل کند. بلکه حتی امکان تحمیل ضررهای سنگین مالی نیز وجود دارد. به همین دلیل پیشگیری از ضرر یکی از مزیت‌های مهم تنظیم قرارداد حقوقی به کمک مشاور است.

جمع بندی

بستن قرارداد بخشی مهم از تمام کسب‌ و کارها و فعالیت‌ های تجاری و مالی‌ شما است. در چنین شرایطی بسیار مهم است که افراد بتوانند قراردادهایی کامل و جامع را در موقعیت‌های مختلف آماده و عقد کنند. از این رو مشاوره حقوقی قرارداد از پرطرفدارترین خدمات حقوقی در جامعه است. تنظیم قرارداد ایده آل، با توجه به نیازهای طرفین و برای جلوگیری از مشکلات احتمالی آتی امری ضروری‌ است. پیشنهاد ما به شما این است که حتما از یک وکیل متخصص و با تجربه مشاوره بگیرید. برای دریافت مشاوره تنظیم قرارداد با شماره 09123897066 تماس حاصل فرمایید.

چطور برای مطالبه طلب و تنظیم قرارداد با یک وکیل متخصص قرارداد مشاوره کنم؟

شما هر زمانی میتوانید پرداخت مطالبات و حق الزحمه و دستمزد خود را بخواهید و مطالبه نمایید. خسارت تاخیر تادیه یا همان خسارت دیر کرد فقط از زمان مطالبه به شما تعلق میگیرد. قانون گذار برای مطالبه ترتیب خاصی در نظر نگرفته است ولی مطالبه میتواند از طریق اظهارنامه یا مراجعه حضوری یا تقدیم دادخواست باشد. بهترین و متداول ترین راه مطالبه اظهار نامه است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

[کل: 0 میانگین: 0]

احکام یک قرارداد با شریک کاری چیست؟

جهت بررسي بيشتر متن قرارداد، لطفا حضورا به دفتر با تعيين وقت قبلي مراجعه نماييد. یا در شهری که ساکن هستین به یک وکیل جهت مشاوره مراجعه نمایید. به طور کلی وقتی در تعریف یک رابطه حقوقی قرارداد خوب و استانداردی وجود داشته باشد طرف متخلف به خود اجازه نقض قرارداد را نمیدهد و در واقع پایبندی طرفین به قرارداد از کمال محتوای آن نشات میگیرد.

به هیچ وجه به جهت وجود نسبت فامیلی یا رابطه دوستی یا با تکیه بر مسائل اخلاقی در تنظیم یک قرارداد مصامحه نکنید چرا که غالباً وقتی پای منفعت طرفین به میان بیاید همه این مناسبات فراموش میشود. توصیه میشود در زمان تنظیم یک قرارداد و ایجاد یک رابطه حقوقی با یک وکیل متخصص برای تنظیم قرارداد مشورت نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

[کل: 0 میانگین: 0]

حکم قانونی عدم تحویل ملک در سررسید قرارداد چیست؟

به اختیار خود نمیتوانید این کار را انجام دهید (از مبلغ قسط کم کنید) و باید در ابتدا شکایت کنید و حکم و دستور و جواز دادگاه را بگیرید. به عبارت دیگر طرف متخلف خود نیز استحقاق دریافت خسارت ندارد. کار درست این است که به تعهد خود عمل کنید و بعد از آن و پس از سررسید تعهد طرف الزام وی را خواسته و خسارت قراردادی خود را مطالبه کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

[کل: 0 میانگین: 0]

پیش خرید آپارتمان و تنظیم سند و انجام تعهد قراردادی چگونه است؟

فروشنده یا همان سازنده در مقابل شما متعهد است و شما باید او را ملزم به انجام تعهدات خود نمایید زیرا شما با فروشنده قرارداد بسته اید. برای پاسخ دقیق به این سوال احتیاج به مطالعه قرارداد و توجه به جزئیات رابطه شما هست.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

[کل: 0 میانگین: 0]

روش فسخ معامله به دلیل غبن چیست؟

متأسفانه به دلیل انفجار قیمت ها در طول سال 97 تا 99 چنین موضع گیری هایی از سوی فروشندگان بسیار فراگیر شده است. شما لازم است با توجه به عدم تحویل کامل مورد معامله قبل از جلسه دادرسی کارهایی را انجام دهید که توصیه میشود برای اطلاع از اقدامات لازم و نیز پرهیز از اشتباه حتماً با یک وکیل متخصص دعاوی ملکی و قراردادها مشورت نمایید. اگر دفاع خوبی ترتیب دهید و اقدامات لازم و مناسب را در زمان خود انجام دهید به نظر میرسد و انتظار می رود درخواست فسخ فروشنده به نتیجه نرسد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

[کل: 0 میانگین: 0]

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مجله حقوقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس جهت مشاوره تخصصی